Bardzo dobry mecz w wykonaniu Szczęsnego - drużyna Polski wygrywa w pojedynku z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0!

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Szczęsnego - drużyna Polski wygrywa w pojedynku z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0!

Mistrzostwa świata w Katarze były uznawane za niezwykłe pod różnymi względami jeszcze przed inauguracyjnym spotkaniem. piłkarscy wielbiciele z naszego kraju z rozsądkiem podchodzili do określania szans narodowej drużyny Polski na awans do kolejnej fazy. Naszymi oponentami w rozgrywkach grupowych miała być narodowa reprezentacja Argentyny, drużyna Meksyku, oraz solidna drużyna narodowa Arabii Saudyjskiej. Dla naszych piłkarzy pierwszy pojedynek na mistrzostwach świata był niesamowicie ciężki i naprawdę sporo piłkarskich ekspertów krytykowało styl, w jakim zagrała reprezentacja piłkarska Polski. Polski selekcjoner zapewniał jednak, iż gra polskiej narodowej kadry z każdym kolejnym starciem będzie wyglądać znacznie lepiej i tego przykładem miał być pojedynek z drużyną Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, iż to starcie było momentem przełamania dla polskich graczy. Podczas tego spotkania nasi reprezentanci pokazali się zdecydowanie skuteczniej niż z narodowym zespołem Meksyku i fani z Polski mogli liczyć na wygraną.

Gra polskiej reprezentacji od pierwszych minut pojedynku prezentowała się dużo skuteczniej pod kątem kreowania akcji, niż miało to miejsce w przypadku pojedynku numer 1. Polska kadra tworzyła akcje i próbowała trzymać się przy piłce. Nie brakło oczywiście pomyłek w obronie, jednakże tego dnia kolejny raz fantastycznie spisywał się Szczęsny, który bronił wszystkie strzały. W pierwszej części padła także pierwsza bramka dla polskiej reprezentacji piłkarskiej, którą strzelił Zieliński. W końcówce I części gracze reprezentacji Arabii Saudyjskiej wywalczyli karnego i nie zamierzali odpuszczać. Wojtek Szczęsny zachował się w tej sytuacji niesamowicie i obronił strzał z jedenastki, a następnie kolejny strzał gracza reprezentacji Arabii Saudyjskiej. I część zakończyła się rezultatem jeden do zera dla kadry Polski. Polska narodowa kadra podczas drugiej połowy zdobyła II. bramkę, a strzelcem był Lewandowski. Zawodnik Barcy wykorzystał pomyłkę defensora kadry narodowej Arabii Saudyjskiej i powiększył prowadzenie kadry polskiej. Po dwóch starciach polska reprezentacja zajmuje pierwsze miejsce w grupie C i ma ogromne szanse na awans do kolejnej fazy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy