Porażka kadry polskiej w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024 - fantastyczny pojedynek drużyny Czech!

Porażka kadry polskiej w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024 - fantastyczny pojedynek drużyny Czech!

Ubiegły mundial w wykonaniu polskiej reprezentacji nie był za bardzo udany. Oczywiście nasi zawodnicy byli w stanie wywalczyć awans do fazy play-off, jednak nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Sympatycy piłki nożnej z naszego kraju zgodnie sądzili, iż zmiana na stanowisku trenera jest konieczna. Między innymi dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym szkoleniowcem polskiej narodowej drużyny, a jego pierwszym poważnym rywalem była drużyna narodowa Czech. Było to pierwsze spotkanie w zmaganiach eliminacyjnych do Euro 2024 i bardzo istotne było to, aby zatriumfować.

Humory w naszej kadrze Przed pierwszym gwizdkiem sędziego były dobre, lecz weryfikacja przyszła naprawdę szybko. Już po 3 minutach spotkania kadra Czech bowiem dała radę zdobyć dwa gole. Zarówno dla graczy, jak i kibiców zasiadających na trybunach w Pradze było to gigantyczne zaskoczenie. Zawodnicy zespołu Czech wyglądali dużo lepiej od naszych piłkarzy od pierwszych minut meczu i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej połowie się to zmieni. Drużyna Polski grała trochę lepiej w drugiej odsłonie tego starcia, jednakże to czescy piłkarze strzelili gola numer 3. Kuchta był zdobywcą bramki numer 3 w 64. minucie starcia. Nasi zawodnicy starali się nadrobić straty, jednak udało im się strzelić wyłącznie jedną bramkę na trzy minuty przed zakończeniem meczu. Trzeba przyznać to, że ten mecz w wykonaniu zespołu Polski był tragiczny. Bez wątpienia nie tak debiut w zespole narodowym Polski wyobrażał sobie portugalski selekcjoner Fernando Santos. Kadra narodowa Polski w drugim spotkaniu eliminacyjnych zmagań będzie się mierzyć z albańską kadrą. W tym meczu polska reprezentacja musi zgarnąć trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy